Menopauza

Gdy organizm przechodzi w etap menopauzy, produkcja estrogenu spada. Ściany pochwy stają się cieńsze i bardziej suche oraz zmniejsza się wytwarzanie przez błony śluzowe substancji działającej jak środek nawilżający, co skutkuje suchością pochwy. Ze względu na spadek estrogenu, pH okolic intymnych rośnie. Zmniejsza to naturalną kwaśną ochronę pochwy i sprawia, że organizm jest bardziej podatny na podrażnienie i swędzenie. Oznacza to, że Twoje okolice intymne potrzebują dodatkowej opieki.

Czy u każdej kobiety przechodzącej menopauzę występuje suchość pochwy, czy to tylko mit?

Suchość pochwy u kobiet w okresie menopauzy nie jest mitem. Gdy przechodzisz menopauzę, następuje zmiana poziomu hormonów, która powoduje spadek poziomu estrogenu.

W wyniku spadku poziomu estrogenu ściany pochwy stają się cieńsze i bardziej suche oraz zmniejsza się wytwarzanie przez błony śluzowe substancji działającej jak środek nawilżający.

Niektóre kobiety przyjmują leki hormonalne, aby zrównoważyć te zaburzenia. Płyn LACTACYD® Pharma Nawilżający charakteryzuje się naturalnie niskim pH i zawiera składniki nawilżające, aby zapewnić jeszcze lepsze nawilżenie Twoich okolic intymnych.

Nadmierna ilość wydzieliny z pochwy od czasu rozpoczęcia menopauzy?

Nadmierna ilość wydzieliny z pochwy może być oznaką infekcji pochwy. Występuje ona bardzo często u kobiet w okresie menopauzy ze względu na zaburzenia równowagi hormonów, które sprawiają, że pochwa jest bardziej narażona na infekcje bakteryjne. Poproś lekarza ginekologa o poradę dotyczącą leków stosowanych w leczeniu infekcji pochwy.

Skąd mogę wiedzieć, czy występuje u mnie suchość pochwy?

Dyskomfort można odczuwać wewnętrznie, zewnętrznie albo w obu miejscach. Wiele kobiet zauważa suchość pochwy po raz pierwszy wtedy, gdy stosunek przestaje być przyjemny lub gdy rozpoczyna się menopauza. Można zastosować środek nawilżający dla kobiet, aby zmniejszyć suchość pochwy i sprawić, aby momenty intymne były bardziej przyjemne.