Ciąża

Ciąża, jeden z najpiękniejszych okresów życia, to także czas zmian w Twoim ciele. W tej części odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ciąży i okolic intymnych. Począwszy od pytań, jak czuć się świeżo i pewnie w czasie ciąży do pytań dotyczących tego, co robić w przypadku infekcji pochwy.

Czy produkty LACTACYD® można stosować w czasie ciąży?

Produkty LACTACYD® można bezpiecznie stosować w czasie ciąży. Są łagodne, nie zawierają tradycyjnego mydła i są dopasowane do Twoich okolic intymnych. W czasieciąży Twoje okolice intymne są szczególnie wrażliwe. Stosuj LACTACYD® Pharma Ultra-delikatny, który jest wyjątkowo delikatny dla skóry i pomaga utrzymać naturalną równowagę okolic intymnych.

Czy możesz stosować produkty LACTACYD® regularnie, jeżeli chcesz zajść w ciążę?

Oczywiście. Stosowanie produktów LACTACYD® nie ma wpływu na Twoją płodność ani na parametry nasienia.

Jeżeli jestem w ciąży i mam infekcję pochwy (które występują często u ciężarnych kobiet), czy mogę wtedy bezpiecznie przyjmować leki doustne i miejscowe?

Zawsze bezpieczniej zapytać ginekologa o leki stosowane do leczenia infekcji pochwy w czasie ciąży. Jeżeli podejrzewasz, że cierpisz na infekcję pochwy w czasie ciąży, niezwłocznie skontaktuj się z lekarzem, aby mógł Cię zbadać i przekazać Ci prawidłowe zalecenia dotyczące tego, jakie leki możesz stosować.

Jeżeli jestem w ciąży i mam infekcję pochwy, czy powinnam się martwić o swoje dziecko?

Większość infekcji pochwy występujących u kobiet ciężarnych nie będzie szkodliwych dla dziecka. Zakażenia drożdżakowe w czasie ciąży zwykle nie przenoszą się w górę do macicy i w żaden sposób nie są szkodliwe dla dziecka. Wszystkie problemy wynikające z tych infekcji są zwykle związane z dyskomfortem matki ze względu na swędzenie i bolesność.

W niedawnych badaniach wykazano, że bakteryjne zakażenie pochwy zwiększa szansę przedwczesnego porodu lub poronienia*. Jeżeli
podejrzewasz u siebie infekcję pochwy i jesteś w ciąży, skontaktuj się z lekarzem.

Kobiety ciężarne są dziesięciokrotnie bardziej narażone na infekcje pochwy w porównaniu z kobietami, które nie są w ciąży. Poziomy hormonów w czasie ciąży rosną, co zaburza normalne środowisko pochwy i ułatwia wzrost “złych” bakterii. Dlatego jeżeli spodziewasz się dziecka, regularnie odwiedzaj swojego lekarza ginekologa w celu profilaktyki albo natychmiastowego leczenia każdej infekcji pochwy.