O produktach LACTACYD®

Co sprawia, że LACTACYD® jest wyjątkowy?

ZAWIERA naturalny kwas mlekowy

Wspiera on wzrost “dobrych” bakterii mikroflory pochwy

ZAPEWNIA równowagę pH

Podtrzymuje naturalnie kwaśne środowisko okolic intymnych

SKUTECZNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

potwierdzone badaniami klinicznymi

LATA doświadczeń

i zaufanie milionów kobiet na całym świecie

Szeroki asortyment

płynów intymnych na każdy etap życia i rodzaj problemu intymnego

Naturalne składniki aktywne znane z działania terapeutycznego

Wzbogacone o naturalne składniki korzystnie wpływające na okolice intymne

Historia marki LACTACYD®

Wierzymy, że zdrowie kobiety wymaga szczególnej uwagi i opieki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zdobytej wiedzy LACTACYD® jest specjalistą w dziedzinie higieny intymnej kobiet.

Marka LACTACYD® została założona we Francji przez naukowców, którzy chcieli opracować skuteczny produkt przeciwdziałający podrażnieniom. W czasie badań odkryli wyjątkowe właściwości wynikające ze stosowania kwasu mlekowego. Kwas mlekowy jest produkowany naturalnie przez organizm kobiety po to, aby chronić okolice intymne. Dzięki tym badaniom powstał płyn do higieny intymnej oferujący kobietom delikatność, której jest tak istotny w tego typu produktach. Skuteczność i tolerancja tego łagodnego środka myjącego zostały udowodnione w licznych badaniach klinicznych oraz potwierdzone podczas stosowania przez miliony kobiet na całym świecie.

Marka LACTACYD® naprawdę rozumie potrzeby kobiet w sferze higieny intymnej i dostarcza produktów na każdy etap życia kobiety. Oferujemy rozwiązania odpowiednie dla konkretnych – potrzeb oraz zapewniające codzienną świeżość i komfort.

Pytania dotyczące produktów LACTACYD®

Często zadawane pytania dotyczące produktów LACTACYD®

Co to jest laktoserum?

Laktoserum to naturalny składnik otrzymywany z mleka. Pomaga on w utrzymaniu odpowiedniego, ochronnego środowiska okolic intymnych.

W jaki sposób należy stosować płyn do higieny intymnej dla kobiet? Czy można go stosować codziennie?

LACTACYD® można stosować, jako płyn do mycia zewnętrznych okolic intymnych pod prysznicem albo w czasie kąpieli. Należy doprowadzić do powstania piany, a następnie dobrze spłukać pod bieżącą wodą. Ostrożnie wytrzeć czystym ręcznikiem. Nakładać jedynie na zewnętrzne okolice sromu. Produkty LACTACYD® charakteryzują się dopasowanym pH, wspierającym naturalnie kwaśne środowisko pochwy. Ponadto są bardzo łagodne i nie zawierają mydła, dlatego nadają się do codziennego stosowania.

Od lat stosuję mydło w płynie i w kostkach do mycia okolic intymnych i nigdy nie miałam problemów. Czy naprawdę muszę stosować płyn do higieny intymnej?

Mydła w każdej postaci (płynnej lub w kostkach) mają zwykle wysokie pH, które zdecydowanie różni się od naturalnego pH okolic intymnych. Tego typu produkty będą uszkadzać naturalnie kwaśną powłokę ochronną w pochwie, która chroni przed „złymi” bakteriami. Produkty LACTACYD® charakteryzują się dopasowanym pH, wspierającym naturalnie kwaśne środowisko pochwy. Ponadto są bardzo łagodne i nie zawierają mydła, dlatego nadają się do codziennego stosowania.

Czym jest kwas mlekowy?

Kwas mlekowy to kwas pochodzący z fermentacji mleka. Jest naturalnie wytwarzany w organizmie przez śluzówkę okolic intymnych oraz wnętrza pochwy, tworząc naturalnie kwaśne środowisko. To naturalnie kwaśne środowisko sprzyja uzyskaniu idealnej równowagi flory pochwy. Dzięki temu „dobre” i „złe” bakterie w pochwie znajdują się w równowadze, co chroni okolice intymne przed różnego rodzaju zakażeniami i infekcjami. Kwas mlekowy jest produkowany przez pałeczki bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus spp. („dobre” bakterie), których wzrost wspomaga kwaśne środowisko (o niskim pH).

Produkty LACTACYD® zawierają biologiczny kwas L-mlekowy, taki sam jak ten naturalnie wytwarzany przez organizm i charakteryzują się dopasowanym pH, wspierającym naturalnie kwaśne środowisko pochwy.

Czym są pałeczki bakterii kwasu mlekowego?

Pałeczki kwasu mlekowego to bakterie występujące we florze pochwy, które produkują kwas mlekowy. Kwas mlekowy tworzy kwaśne środowisko chroniące pochwę przed nadmiernym wzrostem „złych” bakterii, które mogą powodować różne infekcje. Im większa liczba pałeczek bakterii kwasu mlekowego, tym bardziej stabilne jest naturalnie kwaśne środowisko w pochwie.

Czy każda kobieta może stosować produkty LACTACYD®?

Tak. LACTACYD® oferuje pełny wachlarz płynów do higieny intymnej dopasowanych do różnych etapów życia kobiety począwszy od wieku dziecięcego, poprzez pierwszą menstruację ż do okresu po menopauzie.

W jakim wieku można rozpocząć stosowanie produktów LACTACYD®?

Produkty LACTACYD® można stosować już od wieku dziecięcego (LACTACYD® Girl). Pozostałe produkty z gamy LACTACYD® można zacząć stosować od pierwszej miesiączki. Produkty LACTACYD® przeznaczone do codziennej higieny intymnej pomagają zachować naturalną równowagę okolic intymnych, pomagając czuć się świeżo i pewnie.

Czy produkty LACTACYD® można stosować codziennie?

Produkty LACTACYD® charakteryzują się dopasowanym pH, wspierającym naturalnie kwaśne środowisko pochwy. Ponadto są bardzo łagodne i nie zawierają mydła, dlatego nadają się do codziennego stosowania.

Czy produkty LACTACYD® można także stosować wewnętrznie?

Nie, mycie wnętrza pochwy nie jest potrzebne. Pochwa oczyszcza się sama, dlatego nie ma potrzeby stosowania produktów do irygacji lub podobnych w jej wnętrzu. Dodatkowo irygacja pochwy może być powodem wystąpienia bakteryjnego zakażenia pochwy. Możesz czuć się czysto i świeżo, stosując łagodny środek myjący zawierający substancje odświeżające, niwelujące tym samym nieprzyjemny zapach, takie jak produkty LACTACYD®.

Gdzie są sprzedawane produkty LACTACYD®?

Produkty LACTACYD® są sprzedawane w aptekach, drogeriach supermarketach. Linia LACTACYD® Pharma jest dostępna wyłącznie w aptekach.

Które produkty są odpowiednie do zapobiegania nieprzyjemnemu zapachowi?

Aby pomóc zapobiec nieprzyjemnemu zapachowi, zacznij od delikatnego płynu myjącego, jak LACTACYD® Fresh lub LACTACYD® Oxygen Fresh. Żele te zawierają czynne substancje niwelujące nieprzyjemny zapach, dzięki czemu możesz zachować uczucie świeżości aż do 12h*

*LACTACYD OXYGEN Fresh, badanie kliniczne na grupie 31 osób, 28 dni codziennego stosowania

Co wyróżnia produkty LACTACYD®?

Produkty LACTACYD® zawierają między innymi takie składniki, jak kwas mlekowy, który wspiera naturalną ochronę pochwy. Produkty charakteryzują się odpowiednim pH, które jest dopasowane do naturalnego kwaśnego środowiska pochwy. Ponadto są bardzo łagodne i nie zawierają mydła, dlatego nadają się do codziennego stosowania.